Punga hartie 12x24 cm, alba
Punga din hârtie 12x24 cm, albă, este un ambalaj plat și îngust, ideal pentru chifle, pâinițe alungite, sandvișuri mici, baghete mini și produse de panificație de dimensiune redusă. Culoarea albă oferă un aspect curat și igienic, potrivit pentru brutării, patiserii, cafenele și puncte de vânzare to‑go, unde prezentarea îngrijită a produsului contează la fel de mult ca și gustul.
Dimensiunea 12x24 cm este optimă pentru produse alungite sau porționate, vândute individual sau în seturi mici: chifle pentru sandvișuri, pâinițe tip hot‑dog, batoane mici sau produse de panificație pentru mic dejun. Punga este ușor de depozitat în teancuri lângă tejghea sau linia de producție și ajută la ambalarea rapidă a produselor în orele de vârf, fără a încărca costurile de ambalare.
Avantajele pungii din hârtie 12x24 cm, albă
✓ Format îngust 12x24 cm – potrivit pentru chifle alungite, pâinițe mici, sandvișuri, mini baghete și produse de panificație „grab & go”.
✓ Hârtie albă – aspect luminos și curat, asociat cu igienă și prospețime, ideal pentru concepte moderne de brutărie, cafenea și fast‑food.
✓ Ambalaj plat, economic – consum redus de material, cost eficient pentru volume mari în HoReCa și retail alimentar, fără a compromite prezentarea produsului.
✓ Ușor de utilizat la tejghea – produsul se introduce rapid în pungă, ceea ce scurtează timpul de servire și ajută personalul în perioadele aglomerate.
✓ Suprafață bună pentru etichete – permite aplicarea de etichete cu logo, denumirea produsului, ingrediente, coduri de bare și preț, integrate în brandingul afacerii tale.
Unde se folosește punga din hârtie 12x24 cm, albă
Brutării și patiserii
- Ambalarea chiflelor alungite, pâinițelor mici, mini baghetelor și produselor de panificație pentru sandvișuri.
- Pungi pentru produse de mic dejun: chifle simple, chifle cu semințe, pâinițe pentru sendvișuri reci sau calde.
- Prezentare ordonată în coșuri de pâine, rafturi de autoservire și vitrine pentru produse porționate.
Cafenele, bistro‑uri și snack baruri
- Ambalarea sandvișurilor mici, baghetelor mini, wrap‑urilor înguste și gustărilor „to‑go”.
- Pungi pentru produse servite alături de cafea sau băuturi răcoritoare, în format porție individuală.
- Soluție practică pentru concepte coffee‑to‑go, baruri de snack‑uri și meniuri rapide de prânz.
Magazine de cartier, băcănii și retail alimentar
- Ambalarea produselor de panificație mici și medii livrate de la brutărie direct în magazine.
- Pungi pentru batoane mici, pâinițe alungite și produse de panificație locale sau artizanale.
- Prezentare îngrijită în raioanele de panificație ale supermarketurilor, mini‑marketurilor și magazinelor de proximitate.
Întrebări frecvente
Este suficientă dimensiunea 12x24 cm pentru sandvișuri și pâinițe „to‑go”?
Da, formatul 12x24 cm este conceput pentru produse alungite și porționate: chifle, pâinițe pentru sandviș, baghete mini sau sandvișuri mici. Pentru produse foarte voluminoase sau cu multă umplutură, pot fi necesare dimensiuni mai mari din gama de pungi Sunpack pentru panificație și fast‑food.
Punga protejează suficient produsele în timpul transportului?
Punga din hârtie albă 12x24 cm oferă o protecție de bază împotriva prafului și a contactului direct. Pentru livrare sau transport pe distanțe mai mari, poți folosi această pungă ca ambalaj interior și să o introduci într‑o pungă mai mare sau într‑o cutie pentru stabilitate suplimentară și protecție mecanică.
Există și alte dimensiuni de pungi din hârtie pentru panificație?
Da, pe lângă punga 12x24 cm, Sunpack oferă o gamă largă de pungi din hârtie pentru pâine, baghete și produse de panificație – de la formate mici pentru chifle până la pungi mari pentru pâini familiale. Echipa SunPack te poate ajuta să alegi combinațiile optime pentru sortimentul și volumul tău de lucru zilnic.
Livrare și plată
✓ Livrare în toată Moldova
✓ Prețuri en-gros în funcție de cantitatea comandată
✓ Consultanță din partea Sunpack pentru alegerea ambalajelor potrivite afacerii tale
Imaginile au caracter informativ. Pot apărea mici diferențe de aspect sau de nuanță.
Livrare în Chișinău
Comenzi de 100–499 lei: 70 lei
Comenzi de 500–999 lei: 60 lei
Comenzi de 1000–1499 lei: 35 lei
Comenzi de peste 1500 lei: Livrare gratuită
Livrare în Moldova
Costul livrării în afara Chișinăului depinde de tipul produselor și cantitate.
Pentru detalii, vă rugăm să contactați managerii noștri de vânzări.